Jak przygotować dom na pojawienie się szczeniaka?

Czy pojawienie się w domu szczeniaka wiąże się ze zmianami?

Pojawienie się szczeniaka w domu wiąże się z koniecznością przygotowania się do tego, a także przystosowania odpowiedniej przestrzeni. Mały, nieświadomy zwierzak bardzo często może wyrządzić wiele krzywdy naszym wnętrzom. Warto zatem zabezpieczyć w odpowiedni sposób wszystkie zagrożone przedmioty.

Na co zwrócić szczególną uwagę przygotowując dom na przyjęcie szczeniaka?

Szczenięta są bardzo ciekawskie i z łatwością dostaną się niemalże w każdy kąt mieszkania czy domu. Należy o tym pamiętać, ponieważ jest to zagrożenie nie tylko dla mienia naszego mieszkania, ale przede wszystkim dla zdrowia naszego psiaka. Nieświadomy psiak może zechcieć użyć do zabawy rzeczy groźnych dla jego zdrowia, np. kabli, które przewodzą elektryczność. Ich przegryzienie mogłoby być dla niego tragiczne w skutkach. Niebezpieczne mogą się okazać również łatwo dostępne rośliny, których zjedzenie może spowodować u psiaka zatrucie.

Co trzeba przygotować przed pojawieniem się szczeniaka?

Aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort szczeniaka należy odpowiednio przygotować dom jeszcze przed jego pojawieniem się. Obowiązkowe w wyprawce szczeniaka są oczywiście jego naczynia – miska na wodę oraz karmę. A jeśli już mowa o pożywieniu to niezbędna jest również pełnowartościowa karma, która będzie stanowiła główny posiłek naszego psiaka i to właśnie od niej będzie zależała jego dobra kondycja i zdrowie. Oczywiście wśród niezbędników naszego pupila powinny się również znaleźć odpowiednia smycz i obroża, a także kilka dobrych zabawek, aby zapewnić psiakowi rozrywkę.

Wszystko może stać się zabawką

Szczeniak może zainteresować się każdą rzeczą, która szybko może stać się jego zabawką. Bardzo często są to przedmioty drobne i cenne dla domowników. Należy zatem je zabezpieczyć tak, aby nasz pupil nie miał do nich dostępu i nie był w stanie ich zniszczyć. W sytuacji, kiedy zauważymy u niego zainteresowanie takimi przedmiotami powinniśmy odwrócić jego uwagę ulubioną zabawką. Bardzo ważne jest, aby piesek miał swoje wyznaczone zabawki. Nie powinniśmy oddawać mu do zabawy swoich starych przedmiotów, jeśli nie chcemy, aby nowe zostały zniszczone. Zwierzak nie odróżnia przedmiotów nowych i starych, a więc zapamiętana zabawka może być użytkowanym przez nas na co dzień przedmiotem.

 

Zapewnienie odpowiedniej atmosfery dla psiaka jest bardzo ważne

Pierwsze dni zwierzaka w nowym domu są ekscytujące nie tylko dla niego, ale również dla innych członków rodziny. Należy jednak pamiętać, że jest to wyjątkowy i stresujący czas dla naszego pupila. Musimy zapewnić mu spokój i czas, aby oswoił się z nowym miejscem i osobami.

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.