Cyberbezpieczeństwo czyli jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom w sieci?

Zagrożenia w Internecie – poważne zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa

W dobie rozwoju technologii i powszechnego zbyt łatwego dostępu do dóbr technologicznych cyberbezpieczeństwo staje się tematem niezwykle ważnym. Sieć dostarcza nam niezmierzone korzyści i możliwości w zakresie komunikacji, rozrywki oraz nauki. Jest to jednak miejsce, gdzie czekają na nas liczne zagrożenia przed którymi powinniśmy się skutecznie chronić i przeciwdziałać im. Mogą one nie tylko negatywnie wpływać na nasz wizerunek ale również przynosić inne problemy związane z kradzieżą pieniędzy z konta bankowych czy zaciągania kredytów na nasze dane. Jak zatem zachować ostrożność i skutecznie zapewnić sobie cyberbezpieczeństwo?

Pułapki na naszą prywatność

Jednym z najbardziej powszechnym zagrożeniem jakie możemy napotkać w sieci są ataki phiszingowe. Hakerzy i przestępcy posługują się fałszywymi wiadomościami e-mail, które wyglądają jak oficjalne komunikaty od dobrze znanych nam firm z którymi współpracujemy. Dzięki temu mogą oni pozyskać nasze dane osobowe, hasła, numery konta czy kart kredytowych. Warto zachować w takich sytuacjach ostrożność i otwierać tylko wiarygodne wiadomości. Powinniśmy pamiętać o tym, aby sprawdzać, czy wiadomość pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Złośliwe oprogramowania

Przeróżne wirusy, które zalewają sieć poważnie zagrażają dla naszego bezpieczeństwa w sieci. Tego typu twory mogą prowadzić do utraty naszych danych, a nawet do ich blokady w zamian za okup. Aby w odpowiedni i skuteczny sposób zabezpieczyć swój komputer przed takimi atakami należy korzystać z renomowanych programów przeciwwirusowych oraz unikać pobierania plików z nieznanych źródeł.

Kradzieże tożsamości

Poważnym zagrożeniem jaki czycha na nas w sieci jest kradzież tożsamości. To nic innego jak kradzież naszych danych oraz posługiwanie się nimi do fałszowania umów czy dokumentów. Aby skutecznie uchronić się przed tym procederem należy korzystać z silnych haseł i regularnie je zmieniać, korzystać z dwuetapowej weryfikacji danych.

Fundacja CIIG – CYBER INTELIGENCE AND INVESTIGATION GROUP

Jako fundacja wspieramy bezpieczeństwo w sieci, a także przeciwdziałamy tego typu zagrożeniom. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie korzystanie z Internetu jest nieodłączną częścią naszego życia, ale również poważnym zagrożeniem zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Warto zatem edukować się w tej sferze i pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności.

Jako doświadczona fundacja profesjonalnie zajmujemy się kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem.

Dowiedż się więcej o naszej działalności za pośrednictwem naszej strony www:  https://ciigfoundation.org/
Skontaktuj się z Nami: biuro@ciigfoundation.org

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.