Cenne właściwości oleju tłoczonego na zimno

Czym różni się olej tłoczony na zimno od oleju rafinowanego?

Oleje tłoczone na zimno są nam mniej znane niż te rafinowane. Każdy z nas posiada produkt jakim jest olej, ponieważ jest on niezbędny do przyrządzania naszych ulubionych potraw. Oleje niewątpliwie są bardzo cennym składnikiem naszej diety, dlatego warto pamiętać o ich regularnym spożywaniu. Ważne jest natomiast, aby wybrać olej odpowiedniej jakości pochodzący ze sprawdzonego źródła. Najwięcej korzystnych dla naszego zdrowia właściwości wykazują oleje tłoczone na zimno.

Dlaczego warto zadbać o dostarczenie naszemu organizmowi oleju tłoczonego na zimno?

Oleje tłoczone na zimno zawierają mnóstwo cennych dla naszego zdrowia właściwości. Tłoczenie oleju w wysokiej temperaturze powoduje zabijanie w nim wszystkiego co cenne. Olej traci wówczas nie tylko cenne składniki, ale również barwę, smak i zapach. Co więcej okazuje się, że oleje rafinowane mogą nie tylko nie dostarczać naszym organizmom cennych składników, ale również mogą być potencjalnie rakotwórcze.

Producenci stosują metodę rafinacji, ponieważ w ten sposób są w stanie otrzymać znacznie więcej produktu. W sklepie najczęściej spotykamy produkty otrzymywane metodą rafinacji. Są one znacznie tańsze niż oleje tłoczone na zimno. A więc są one znacznie atrakcyjniejsze dla klienta.

Cenne właściwości olejów tłoczonych na zimno

Oleje tłoczone na zimno są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak Omega-3 oraz Omega-6. Ludzki organizm nie jest w stanie wytwarzać ich samodzielnie, a są one bardzo drogocenne dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest spożywanie oleju tłoczonego na zimno. Tego typu kwasy tłuszczowe mają działanie przeciwzapalne, przeciwarytmiczne oraz przeciwmiażdżycowe. Dzięki nim nasza skóra zyskuje lepszą kondycję. Oleje tłoczone na zimno wykazują również właściwości korzystne dla rozwoju dzieci.

BIONEST – producent wysokiej jakości olejów tłoczonych na zimno

Marka BIONEST jest producentem ekologicznych produktów pochodzących z mazurskich upraw. Oleje, które znajdują się w ofercie tej firmy wytwarzane są z wysokiej jakości roślin i ziaren. Dzięki temu jest to produkt niezwykle cenny dla naszego zdrowia. Świadczą o tym liczne certyfikaty posiadane przez tego producenta. Marka ta zaopatruje się wyłącznie u lokalnych dostawców, a produkty muszą spełniać niezbędne standardy, aby można było uzyskiwać z nich ekologiczne oleje.

Produkty marki BIONEST dostępne w sklepie internetowym: https://bio-nest.pl/
Lub w sklepie stacjonarnym: Ul. Królewiecka 17, 11-700 Mrągowo

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.