Wakacyjne Mazury – czy warto?

Mazury – czy są regionem wartym odwiedzenia?

Mazury są jednym z piękniejszych regionów Polski i każdy z nas chciałby je odwiedzić. Przepiękna dziewicza natura, świeże powietrze, rozrywki wodne – wszystko to można tutaj znaleźć. Osoby na co dzień zamieszkujące duże miasta zdecydowanie poszukują ucieczki od codzienności i zgiełku. Mazury są idealnym do tego miejscem. Bliski kontakt z przyrodą, cisza, spokój – tutaj można się nie tylko zrelaksować, ale także spędzić wyjątkowo czas.

Mazury – idealne miejsce odpoczynku

Dlaczego Mazury są idealne na beztroski odpoczynek? Jest to jeden z nielicznych miejsc w Polsce gdzie tak mało jest ingerencji człowieka w środowisko naturalne. Bardzo dużo tutaj natury i naturalności.

Krutyń – jedna z popularniejszych wiosek na Mazurach. Słynie głównie ze spływów kajakiem, które co roku przyciągają tysiące turystów. Zdecydowanie warto ją odwiedzić, ponieważ jest to miejsce malownicze i swoim urokiem jest w stanie oczarować nawet najbardziej wymagających. Jest to stara i mała wioska, która ma swój urok. Okoliczne knajpki zachęcają do ich odwiedzenia i spróbowania mazurskich przysmaków.

Ciekawe miejsca w Krutyni

Jednym z takich miejsc jest zdecydowanie Ośrodek Mazur Syrenka, znajdujący się nad samą rzeką Krutyń. Można tutaj spędzić wyjątkowy czas w otoczeniu pięknej przyrody, a także zakosztować regionalnych specjałów przyrządzonych przez najlepszych kucharzy.

Dodatkowym atutem tego miejsca jest możliwość skorzystania z licznych rozrywek, które oferuje. Ośrodek proponuje sauną nad wodą, możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów, deski SUP, a także plac zabaw dla dzieciaków. Cały ośrodek jest miejscem z duszą, ponieważ historia niektórych z budynków sięga początków XX wieku.

Restauracja Mazur Syrenka leży nad samą wodą, a jedząc obiad na tarasie można podziwiać piękne widoki na rzekę Krutyń. Kucharze serwują codzienne pyszne mazurskie specjały bazując wyłącznie na świeżych i lokalnych produktach. Można spróbować tutaj pysznych mazurskich ryb, a także chłodnika litewskiego na bazie – maślanki mrągowskiej, która to jest częścią gry – SZLAK MAŚLANKI MRĄGOWSKIEJ.

Wesele w Restauracji Mazur Syrenka

Restauracja Mazur Syrenka oferuje również możliwość organizacji przyjęć weselnych ale i nie tylko. Piękne położenie tego miejsca sprawia, że jest ono jednym z najczęściej wybieranych jeśli chodzi o organizację tego typu przyjęć.

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.