Opakowania foliowe z powłoką antybakteryjną

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod technologicznych w procesie druku możliwe jest uzyskanie opakowania foliowego z powłoką antybakteryjną, które posiada liczne właściwości ochronne. Są one potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, które gwarantują ich skuteczność.

Rozwiązania z zakresu opakowań foliowych z powłoką antybakteryjną wykazały imponujące możliwości z zakresu wydłużenia okresu przydatności do spożycia żywności. Jest to skuteczne działanie w walce z marnowaniem żywności na całym świecie. Przykładem takiego rozwiązania może być użycie folii z olejkami eterycznymi jako opakowanie na ser żółty. Wydłuża ona przydatność produkty o około 50 %.

Pandemia Covid-19 i rosnące zapotrzebowanie na opakowania foliowe z powłoką antybakteryjną

Dużą rolę w rosnącej popularności opakowań foliowych z powłoką antybakteryjną odegrała pandemia Covid-19. Wielu konsumentów ponownie zaufała opakowaniom oraz ich kluczowej roli w zapewnieniu higieny ora bezpieczeństwa produktów spożywczych, a także napojów. Opakowania foliowe z powłoką antybakteryjną są obiecującą technologią, która może pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo oraz konserwację żywności.

Opakowania foliowe z powłoką antybakteryjną należą do grupy opakowań aktywnych, które integrują środki przeciwdrobnoustrojowe w celu zabicia mikroorganizmów chorobotwórczych. Dzięki stosowaniu tego typu działań będziemy w stanie zwalczać marnowanie żywności do minimum.

Firma Pakfol – twórca innowacyjnych opakowań foliowych z powłoką antybakteryjną

Pakfol jako nowoczesny podmiot z ogromną dynamiką rozwojową wprowadził na rynek nowatorski rodzaj opakowania o właściwościach antyseptycznych. Właściwości tego produktu zostały poddane gruntownym badaniom naukowym, które były konieczne przed dopuszczeniem ich do użytku. Badania pozwoliły określić właściwości foli polietylenowej z nadrukiem wykonanym z pomocą lakieru zawierającego nanocząsteczki srebra oraz tlenku cynku. Ponadto w wyniku badań udowodniono, że obecność w druku nanocząsteczek nie wpływa na jakość opakowania, a także obecność nanocząsteczek spowodowała bardzo wyraźne zahamowanie rozwoju drobnoustrojów, które mają bezpośredni kontakt z folią.

Opakowania foliowe z powłoką antybakteryjną mogą znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Możemy zastosować je w wielu gałęziach produkcyjnych, zwłaszcza w:

– branży spożywczej,

– branży przemysłowej,

– branży przetwórczej,

– branży rolniczej.

Jest to uniwersalny produkt, który sprawdzi się w wielu branżach. Specjalną warstwą antybakteryjną możemy pokryć w zasadzie każdy rodzaj opakowania. W zależności od indywidualnych potrzeb możemy zastosować powłokę antybakteryjną na workach, torbach, laminatach, a nawet na kopertach kurierskich.

Innowacyjne opakowania foliowe z powłoką antybakteryjną dostępne są w asortymencie firmy Pakfol – producenta opakowań foliowych.

Z pełną ofertą firmy Pakfol można zapoznać się na stronie internetowej producenta.

https://pakfol.pl/

 

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.