Materiały ścierne POWER MAX

Wysokiej jakości materiały ścierne

Tak samo jak w każdej dziedzinie tak i w szlifowaniu chcemy wybierać materiały najwyższej jakości dzięki którym nasza praca będzie łatwiejsza. Obecnie na rynku mamy mnóstwo tego typu produktów, dlatego wybranie odpowiedniego nie jest wcale takie łatwe. Musimy wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego. Oprócz różnic, które widzimy gołym okiem powinniśmy dużą uwagę zwrócić na oznaczenia produktu. Dzięki nim pozyskamy informacje takie jak przeznaczenie materiału.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału ściernego?

Wiele osób poszukujących produktu dla siebie bardzo dużą uwagę zwraca na ilość sztuk w opakowaniu, producenta, cenę jednak zapominamy o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego bardzo ważne jest przeznaczenie. Bardzo dużą role w tym zakresie ma rodzaj nasypu ściernego, podłoża oraz wielkość gradacji materiału ściernego. Ponieważ rynek materiałów ściernych zmienia się z roku na rok, nie bójmy się testować nowości!

Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego materiału ściernego jest wybranie papieru pod kątem materiału, który zamierzamy szlifować.

Inną ważną sprawą jest, czy będziemy szlifować ręcznie, czy maszynowo. Innym papierem ściernym będziemy szlifować maszynowo, a innym natomiast ręcznie. Następnie musimy zwrócić uwagę na odpowiednią gradację materiału ściernego. Ma ona znaczenie w zależności od materiału, który poddamy obróbce.

Jakie są rodzaje materiałów ściernych?

Podstawowy podział materiałów ściernych dzieli je na naturalne i syntetyczne. Zarówno sztuczne jak i naturalne poddawane są procesowi rozdrabniania na ziarna lub proszek, a następnie uzyskują właściwości ostrzy skrawających. Następnie wykorzystywane są w wieluy różnych branżach. Jako materiały naturalne wymienia się:

– diament,

– kwarc,

– krzemień,

– korund,

– szmergiel.

Materiałami syntetycznymi natomiast:

– diament syntetyczny,

– elektrokorund,

– azotek boru,

– węglik krzemu,

– karborund.

To jaki rodzaj materiałów ściernych musimy wybrać zależy od tego jaki produkt będziemy szlifować. Nie ma natomiast jednego uniwersalnego materiału ściernego, który będzie odpowiedni do wszystkich produktów. Dlatego kluczową kwestią przy wyborze odpowiedniego materiału jest określenie, który z nich jest przeznaczony, np. do drewna.

Materiały ścierne POWER MAX

Produkty z serii POWER MAX to wysoka jakość w doskonałej cenie. W skład tej serii wchodzą zarówno tarcze do szlifowania oraz cięcia jak i dyski fibrowe. Produkty POWER MAX cechuje doskonała wytrzymałość dzięki czemu można ich używać przez długi czas.

Producent wysokiej jakości materiałów ściernych – HMT Materiały Ścierne

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie internetowej – https://hmt-abr.pl/

 

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.