Legalna hodowla psów i kotów – gdzie kupić swojego pupila?

W jaki sposób poszukiwać legalnej hodowli psów i kotów?

Legalna hodowla psów i kotów to podstawowa kwestia w sytuacji, kiedy stoimy przed zamiarem zakupu swojego wymarzonego zwierzaka. Każda osoba, która zamierza wejść w posiadanie kociaka lub psiaka poszukuje sprawdzonego miejsca. Tzw. pseudo hodowle oferują psiaki lub kociaki w typie rasy bardzo często obciążone licznymi i niemożliwymi do wyleczenia chorobami. Jak wystrzegać się takich sytuacji?

Dlaczego nie warto wchodzić w posiadanie psiaka z pseudo hodowli?

Wiele osób udaje się skusić na zakup psiaka lub kociaka w pseudo hodowlach. Jest to najczęściej spowodowane atrakcyjną ceną zwierząt. Jednak kupowanie zwierzaka w takich miejscach obarczone jest ryzykiem, iż będzie on chory, a w wielu przypadkach dojdzie nawet do śmierci. Legalne hodowle psów i kotów zobowiązane są do wykonywania badań genetycznych i pokazywania ich wyników. Dzięki temu możemy uniknąć zakupu zwierzaków, u których rozmnażanie nastąpiło w wyniku nieprawidłowego krzyżowania się genów. Niestety takie sytuacji prowadzą do występowania chorób genetycznych, które mogą być tragiczne w skutkach konsekwencje.

Gdzie szukać informacji na temat legalnych hodowli psów i kotów?

Przed procesem zakupu psiaka lub kociaka należy poszukać informacji na temat legalnej hodowli psów i kotów. Oczywiście każda z nich podaje się za profesjonalną hodowlę, jednak informacje te należy zweryfikować. Poszukując informacji na temat sprawdzonych hodowli warto wejść na strony, które zrzeszają wyłącznie hodowle sprawdzone i należące do odpowiednich organizacji. Strony takie skrupulatnie sprawdzają legalność miejsc, które oferują sprzedaż rasowych psiaków oraz kociaków.

Fairy pets – katalog hodowców rasowych psów i kotów

Jedną z popularniejszych stron tego typu jest katalog legalnych hodowli psów i kotów Fairy Pets. Strona ta nie tylko oferuje możliwość zweryfikowania hodowli, ale również znajduje się na niej wiele praktycznych porad dotyczących wychowania zwierząt. Warto na niej poszukiwać informacji dotyczących sprawdzonych miejsc, które oferuje piękne oraz zdrowe psiaki i kociaki. Dzięki wielu poradom można zdobyć na tej stronie cenne informacje o poszczególnych rasach, ich preferencjach, codziennej diecie itd. W taki sposób można podjąć świadomą decyzję w kwestii wyboru odpowiedniej rasy zwierzaka dla siebie.

  • Informacje dotyczące sprawdzonych hodowli psów oraz kotów.
  • Praktycznie porady dotyczące zwierzaków konkretnej rasy.
  • Informacje dotyczące odbywających się wystaw rasowych psiaków oraz kociaków.

Każda z tych informacji znajduje się na portalu: https://www.fairypets.pl/

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.