Krążki ścierne do szlifowania gładzi

Każdy z nas kto chociaż raz przeżył remont zdaje sobie sprawę, że nie należy on do czynności przyjemnych. Szlifowanie ścian wiąże się z olbrzymim bałaganem i żmudną pracą. Nakładanie na ścianę masy szpachlowej lub gładzi gipsowej wymaga precyzji oraz dokładności. Jest to ważne, ponieważ wykonanie tej czynności w sposób nieodpowiedni będzie skutkować tym, że dalsze pracę okażą się cięższe. Aby szlifowanie było łatwiejsze musimy pamiętać o tym, aby dokładnie nałożyć na ścianę masę oraz używać najlepsze krążki do szlifowania gładzi.

Krążki i sprzęt do szlifowania gładzi gipsowych

Aby szlifowanie ścian nie sprawiło nam niepotrzebnych trudności warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości narzędzia oraz akcesoria. Przede wszystkim warto pomyśleć o mechanicznym szlifowaniu ścian, które wykonamy z pomocą specjalnej maszyny zwanej potocznie – „żyrafą”. Mechaniczne szlifowanie ścian jest znacznie łatwiejszą opcją dla nas, ponieważ zaoszczędzimy przy tym sporo czasu i cierpliwości. Szlifując ręcznie niestety potrwa to znacznie dłużej. Jeśli mamy już odpowiedniej jakości sprzęt do szlifowania , musimy zaopatrzyć się w odpowiednie do tego krążki do szlifowania gładzi gipsowych. Akcesoria tego typu zakupimy w każdym sklepie budowlanym. Wybierając odpowiednie dla nas krążki do szlifowania gładzi musimy sugerować się kilkoma bardzo ważnymi kwestiami. Najważniejszy jest w tym wypadku wybór odpowiedniej gradacji oraz układ otworów w krążkach, które muszą idealnie pasować do układu odsysającego w urządzeniu.

Krążki ścierne do szlifowania gładzi – HMT AERO

Sprawdzonym krążkiem do szlifowania gładzi, który idealnie sprawdzi się w przypadku szlifowania gładzi gipsowych oraz ścian jest krążek HMT AERO. Jest to standardowy krążek ścierny wielootworowy z nasypem elektrokorundu, podklejony welurem. Jest to produkt, który wykazuje innowacyjne właściwości oraz wykazuje się znaczną redukcją zapylenia otoczenia podczas pracy. Dzięki temu szlifowanie jest dla nas przyjemniejsze. Wykorzystanie krążka HMT AERO wpływa na komfort pracy, a w bardzo dużej mierze redukuje również koszty wykonawcze.

Przeprowadzone testy z zastosowaniem krążka HMT AERO wykazały, iż użycie krążka podczas pracy znacznie poprawia warunki zapylenia. Krążki do szlifowania gładzi AERO skracają czas naszej pracy o nawet 40%. Wielką zaletą krążka jest jego wydajność. Podczas, gdy zwykłe krążki ulegają szybkiemu zniszczeniu oraz zapychaniu, krążek AERO może być ponownie użyty w dalszym szlifowaniu. Dzięki temu możemy dokonać znacznych oszczędności. Dodatkowo z użyciem tego krążka uzyskamy lepszy efekt szlifowanej powierzchni.

Przed rozpoczęciem prac związanych ze szlifowaniem ścian, wybierzmy odpowiedniej jakość produkty, które nie tylko ułatwią nam pracę i poprawią jej komfort, lecz także pozwolą nam wykonać tę czynność w sposób stosunkowo tani.

Krążki do szlifowania gładzi do testów dostarczył producent:
HMT – producent krążków do szlifowania gładzi gipsowych
https://sait.pl/

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.