Futro polerskie – przydatne narzędzie do polerowania lakieru samochodowego

W jaki sposób używać oraz pielęgnować futro polerskie?

Polerowanie jest doskonałym oraz sprawdzonym sposobem na odświeżenie starego, zniszczonego lakieru samochodowego. Aby nasze auto mogło znowu przybrać dawne kolory konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedniej jakości sprzęt. Odpowiednie narzędzie w znaczny sposób ułatwią nam pracę nad powrotem naszego lakieru do dawnej formy. Najważniejsze abyśmy przed przystąpieniem do czynności renowacji lakieru nauczyli się nimi prawidłowo posługiwać.

Futro polerskie – zastosowanie

Trudno byłoby wyobrazić sobie skuteczne polerowanie lakieru samochodowego bez narzędzia jakim jest FUTRO POLERSKIE. Jest to akcesorium, które w doskonały sposób usuwa rysy, a także dość szybko sprawia, że lakier naszego samochodu odzyskuje dawny blask. Futro polerskie to narzędzie, które jest jednak przeznaczone dla osób, które profesjonalnie zajmują się cardetailigiem. Dla osób początkujących znacznie lepszym wyborem będzie gąbka polerska. Dlaczego? Futro polerskie bardzo mocno oddziałuje na lakier samochodu. Nieumiejętne korzystanie z niego może wyrządzić ogromne szkody zamiast korzyści. Futro polerskie zatem idealnie sprawdzi się przy usuwaniu głębokich zarysowań oraz uszkodzeń lakieru.

W jaki sposób efektownie używać futro polerskie?

Do wykorzystania futra polerskiego potrzebna jest odpowiednia wiedza oraz doświadczenie. Jeśli chcemy osiągnąć oczekiwany efekt musimy stosować się do obowiązujących zasad.
W przypadku polerowania lakieru futrem polerskim bardzo ważna jest siła nacisku na powierzchnię. Tą czynność musimy wykonać w sposób ostrożny. Poza odpowiednim doborem futra bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego narzędzia, czyli maszyny. Rozmiar maszyny musi być dopasowany do powierzchni lakierniczej jaką mamy zamiar wypolerować. Bardzo ważne są również obroty maszyny – na początek stosujemy małe obroty, a później stopniowo zwiększamy. Zwiększając obroty naszej maszyny musimy pamiętać, aby jednocześnie zmniejszać siłę nacisku – w ten sposób unikniemy nagrzania lakieru, a także przetarcia powierzchni.

W jaki sposób pielęgnować futro polerskie?

O futro polerskie znacznie trudniej zadbać niż o zwykłego pada. Jednak nie jest to takie trudne jakby nam się wydawało. Futro polerskie możemy oczyścić dokładnie przy użyciu zwykłej wody, jednak należy pamiętać, aby robić to bardzo dokładnie. Futer polerskich nie możemy prać przy użyciu wysokich temperatur, ponieważ może to doprowadzić do skurczenia tego akcesorium. Jednym ze skutecznych sposobów na oczyszczenie futra polerskiego jest wydmuchiwanie pozostałości pasty polerskiej przy pomocy narzędzia ze sprzężonym powietrzem. Najważniejsze jest, abyśmy futro polerskie oczyścili od razu po zakończonej pracy.

Wybór futra polerskiego

Wybierając narzędzie do polerowania lakieru należy pozyskać odpowiednią wiedzę. Bardzo ważna w tej kwestii jest jakość produktu. Tylko wysokiej klasy narzędzie zapewni nam odpowiednie efekty pracy.

FLEXIPADS – wysokiej jakości akcesoria do cardetailingu

Asortyment naszego sklepu to wysokiej jakości materiały przeznaczone do cardetailingu. Dzięki naszym produktom Twój samochód może szybko odzyskać dawny blask. W naszym sklepie internetowym można w wygodny sposób zakupić futro polerskie wysokiej jakości.

SAIT Mrągowo – Materiały ścierne
Ul. Przemysłowa 8, 11-700 Mrągowo
E-mail: sklep@flexipads.pl
Tel: +48 796 665 503

 

Zaloguj się

Zarejestruj się

Resetuj hasło

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.